abaragambimumbara
Bu Reklamin Süresi Dolmustur.
Reklam Ayarlarini Düzenleyiniz.
» Reklamı Gizle «
Hayvancılığı başarmalıyız. | Kastamonu Esnaf Rehberi - Kastamonu Haber, Gündem, Duyuru, Galeri, Tur, ve Daha Fazlası
abaragambimumbara
Üye Giriş Ekranı
K.Adı
:
Şifre
:
Güvenlik
: [Yenile]
 
Üye Ol   Sifremi Unuttum
Siteyi Giriş Sayfanız Yapmak İçin Tıklayınız.
Sık Kullanılanlara Eklemek İçin Tıklayınız.
Siteyi Tavsiye Etmek İçin Tıklayınız.
 

 ,

Kastamonu İli Firma Haberleri Firmanızı ve Ürünlerinizi İnternet Ortamında Tanıtır Müşteri Kazandırır.Kayıt Ücreti Yıllık 80 TL Dir Üyelik İçin 0543 451 64 86 Araya Bilirsiniz
istanbul masaj salonu masaj salonu kadıköy masaj mutlu son masaj salonu
Saga Kaydir
Sola Kaydir

Bu Reklamin Süresi Dolmustur.
Reklam Ayarlarini Düzenleyiniz.
Eğlence & Yaşam [1]
Otomotiv Sanayi[26]
Sağlık Merkezleri[0]
Elektrik & Elektronik[2]
Organize Sanayi[0]
Gıda & Züccaciye[2]
Sivil Toplum Kuruluşları[0]
İnşaat & Emlak[11]
Basın-Yayın-Reklam [5]
Giyim & Tekstil[7]
Finans Sektörü[0]
Enerji & İklimlendirme[8]
Bilgisayar & Teknoloji[3]
Beyaz Eşya[2]
Eğitim & Öğretim[0]
Tarım & Hayvancılık[0]
Otel & Motel[7]
Lokanta & Restoran[6]
Resmi Kurumlar[0]
Ulaşım & Kargo[1]
Üretim-Makine-Metal[7]
Diğer[8]
Hizmet[21]
Yangın Söndürme[0]
Mobilya[11]
Tüm Anketleri Göster »

       

Harita Şeklinde Göster »
TCMB Kurları
Alış
Satış
Dolar
tle>Sayfa
untuleneme
Euro
tle>Sayfa G
runtuleneme
Serbest Piyasa Kurları
Alış
Satış
Dolar
age Not Fo
Euro
age Not Fou
Eczaneler Kapali
Bilgiler Kastamonu Eczacilar Odasindan Alinmistir.
Günün Sözü
Gerçek dostlar, iyi günlerinizde, davet edince sizi ziyaret ederler, kara günlerinizde davetsiz gelirler. THEOPMRASTUS
Tarihte Bugün
 • Medeni Kanun' un Kabulü (1926)
 • İzmir İktisat Kongresi' nin Toplanması (1923)
 • 17.2.2019 04:21:18
  Şubat 2019
  P S Ç P C C P
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28      
     
  Hayvancılığı başarmalıyız.
  Hayvancılığı başarmalıyız.

  Hayvancılık Desteklemeleri e-Islah Projesi 2011 yılı değerlendirme toplantısı , 26.10.2011 tarihinde Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ, köy muhtarları, sivil toplum temsilcileri, kooperatif ve birlik başkanları ve Tarım İl Müdürlüğü yetkilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

   

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan toplantıda İl Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU Hayvancılık desteklemelerinden anaç sığır, anaç manda, anaç koyun-keçi, buzağı ve aşı desteklemeleri ile ilgili mevzuatlar ve yürütülen uygulamalar hakkında bilgiler verdi.   

   

  Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ konuşmasında, Bizim muhtarlarımızla gerçekten çok işimiz var. Çünkü çok muhtarımız var. Kırsallarımızda ciddi sorunlarımız var. Belli ürünlerin öne çıktığı pancarın, sarımsağın ve pirincin önce çıktığı araziler belli bir dikkat dahilinde işletiliyor. Aslında yeteri kadarı arazimiz var. Hangi köyün bin dönüm, beş bin dönüm arazisi yok? Var ama bu araziyi büyük parçalar halinde toplu olarak tasarruf şansımız yok. Bu konuda talepler zaman zaman geliyor. Artık işletmelerin büyük olması gerekiyor. ölçek ekonomisi diye bir şey var. Özel sektörden devamlı duyuyoruz. Keşke filanca köyde keşke 500 dönüm yer bulsak da orda bir çiftlik kursak. 1000 dönüm yer bulsak da şöyle bir işletme yapsak diye çabalar ve gayretler oluyor. O nostaljik, kutsal tapu bağları buna imkan vermiyor. Ama bunu da başarmak zorundayız.

   

  Herkes kendi köyü için düşünsün 300-400 dönüm araziyi bir araya getirmenin hukukken, fiilen imkanı var mı? Yok. Herkes bir uçundan tutuyor. Peki hangi köyde 300-400-1000 dönüm arazi yok? Her köyde var. Bunun bir yolunu bulmak lazım diye düşünüyorum. Bu toprakların bize ekmek vermesi lazım,  bize geçim vermesi lazım, bize gelecek sunması lazım. O zaman bizim memleketimiz ciddi bir hayvancılık potansiyeli olan bir yer. Yani diyoruz ki, kış ağır mevsim kısa. herkesin şehir konforundan yararlanmaya hakkı var. Ama bu kırsaldaki arazilerimizi değerlendirmemize engel değil. Bu arazileri bir şekilde derleyip toparlamamız lazım diye düşünüyorum. Köylü halkımız kendi içersinde bir kooperatif kurabilirse ve tek büyük parçalar halinde yani şu anda benim elimde kaç yüz tane dönüm arazi olsa müşteri bulabilirim demesi lazım. 1000 dönüm araziniz olsa bin şirket peşinize düşer. Ve köyde kurulacak bir şirket o köylüye ve çevreye hayat verir. Bu kırsaldaki arazilerimizin değerlendirme yolunu bulmalıyız. Hayvancılığı başarmalıyız. Çiftliklerin çağdaş rakamlara, çağdaş ekonomik büyüklüklere ulaşması gerekiyor. bir süt işletmesi 25 başın altında olmaz diyorlar, para kazanmaz diyorlar. Süt konusunda güzel şeyler oluyor. Bağdoğan köyünde yeni bir şey deniyoruz. Daha doğrusu Kastamonu’da yeni ama Türkiye’de çok yeni değil. Bir toplu süt sağma merkezi kuracağız. Orada bir deneyeceğiz, sizler bir görün diyoruz. Eğer başarabilirsek ve beğendirebilirsek belki oda bize ufak bir açılım sağlayabilir. Ne olacak toplu süt sağma merkezinde? Biz köyün merkezi bir yerine toplu süt sağma merkezi kuruyoruz. Vatandaş sabah belli bir saatinde hayvanları ağırdan çıkaracak götürecek orda sağımını yaptıracak süt soğuk tanka,  hesabı vatandaşın hesabına geçecek ve hayvanını alıp gidecek. Dolayısıyla bu bize ne sağlayacak? Bir defa kesinlikle tertemiz süt sağlayacak. İkincisi hayvancılığı çok kolaylaştıracak. Hayvancılığın derdini kim çekiyor? Evde hanımlar, teyzeler çekiyor değil mi. Evde süt derdi bitecek. Sütle uğraşmayacaksınız. Köyün yapısı uygun olan yerlerde, işletmelerin birbirlerine yakın olan yerlerde bu işin tutabileceğini düşünüyoruz. İnek beslemenin ve sütle uğraşmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Her çiftlikte kendi başına sağma makinesi kurmanın maliyetinden de köylü kurtulmuş oluyor. Kendi çiftliğinizde kurmuş olsanız bile onun bir derdi var. Burada o da yok. Sadece hayvanı getirip götüreceksiniz.

   

  Kastamonu’da Turizm lazım, sanayi lazım, gelişimi için bir çok şey lazım. Ama hayvancılıkta lazım. Hayvancılıkta önemli. Bizim çoğu arazilerimiz Taşköprü, Tosya ve gökırmak hariç çoğu arazilerimiz hayvancılık için yaratılmış. 280 bin büyük baş havyan ama biz sadece hayvanları satıyoruz. Hayvanların etinden ve sütünden yararlanmayı başkalarına bırakıyoruz. Bizden alıyorlar besliyorlar sağıyorlar ve satıyorlar. Bu konularda sizleri biraz daha düşünmeye davet ediyorum. Köydeki arkadaşlarınızla, akrabalarınızla oturup konuşun iş birlikleri geliştirin. Biz bu soğuk zinciri konusunda biraz daha geliştirmek istiyoruz. Süt soğuk zincire girmek zorunda, yoksa sütün müşterisi yok. Kooperatifler Birliği güzel çalışıyor ve bizde destek veriyoruz. Büyük sanayicileri de buraya sokabilirsek yani burası niye bir hayvancılık üstü haline gelmesin 280 bin hayvan ciddi bir varlıktır. Ama bizim hayvan başına hesap ettiğimizde günlük süt miktarını 2,5 – 3 Litreyi ortalamaya vurduğumuzda geçmiyor.  25 litrenin altına düşen hayvanı kasaba götürüyor. Günde 25 litre altında süt veren hayvanın yaşama hakkı yok.

   

  alt yapıyla ciddi anlamda uğraşıyoruz. Birkaç seneye de bu asfalt işini çözeriz. İçme suyu içinde kanalizasyonlara başlıyoruz. Bir çok işin içindeyiz biliyorsunuz. Şehirlerimiz gelişiyor işte Turizm gelişiyor. bu köylerimizin, dağlarımızın, bayırlarımızın, arazilerimizin çok kıymeti var. Bunun kıymetini bilelim ve değerlendirelim. Herkes kendi çapında, kendi imkanları ölçüsünde üretmenin bir yolunu bulmak zorunda. Özellikle köylü pazarları daha çok önem kazanacak. Şehirliler sizin o köylerinizdeki o değer vermediğiniz ürünlere hasretler, açlar onları arıyorlar ve bulamıyorlar. Biz yavaş yavaş şehirlerle daha çok yakınlaşıyoruz. Ilgazı delersek Ankara’ya daha yakın olacağız.” Dedi.

   

  Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ’ın konuşmasının ardından, katılımcıların bitkisel ve hayvansal konular, desteklemeler ile ilgili soru ve cevap kısmına geçilmesiyle sona erdi.


  Kastamonu Valiliği / Basın

  ... Bu Haber Toplam 8252 Defa Okunmuştur...
     
  2011 Yılı III. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
  Tarih : 30.10.2011
  (DynEd) Yapancı Dil Eğitimini Güçlendirme Projesi Toplantısı yapıldı.
  Tarih : 30.10.2011
  Hayvancılığı başarmalıyız.
  Tarih : 30.10.2011
  Dünya Yaşlanma Konsey’nin Makam Ziyareti
  Tarih : 30.10.2011
  Cumhuriyetimizin 88.Yılı Kutlandı.
  Tarih : 30.10.2011
  Eğitime Harcadığımız Paralar Geleceğimize Harcadığımız Paralardır.
  Tarih : 27.9.2011
  Bursa’daki, Kastamonu Barış ve Kardeşlik Projesi Tanıtıldı
  Tarih : 27.9.2011
  Bu Büyük Potansiyeli Değerlendireceğiz
  Tarih : 27.9.2011
  Kastamonulu, Projeler Çağında Bir Adım Daha Öne Geçecek
  Tarih : 27.9.2011
  Başarının Ana Unsurları
  Tarih : 27.9.2011

  [1] 2 3

     
  KASTAMONU CANLI HAYVAN PAZARI
  Tarih : 7.9.2011    Okunma : 10247
  İHSAN GAZİDE SİLAHLAR KONUŞTU 4 YARALI
  Tarih : 31.8.2011    Okunma : 9729
  Dünya Yaşlanma Konsey’nin Makam Ziyareti
  Tarih : 30.10.2011    Okunma : 9677
  Ahşap Fuarı Açılışını İçişleri Bakanımız İdris Naim ŞAHİN Yapacak
  Tarih : 7.9.2011    Okunma : 9573
  Cumhuriyetimizin 88.Yılı Kutlandı.
  Tarih : 30.10.2011    Okunma : 9449
  Bursa’daki, Kastamonu Barış ve Kardeşlik Projesi Tanıtıldı
  Tarih : 27.9.2011    Okunma : 9076
  (DynEd) Yapancı Dil Eğitimini Güçlendirme Projesi Toplantısı yapıldı.
  Tarih : 30.10.2011    Okunma : 9063
  Vali BEKTAŞ’dan Veda Yemeği
  Tarih : 7.9.2011    Okunma : 8845
  KASTAMONU.DA BAYRAM COŞKUSU
  Tarih : 31.8.2011    Okunma : 8833
  Kastamonulu, Projeler Çağında Bir Adım Daha Öne Geçecek
  Tarih : 27.9.2011    Okunma : 8772


     
  Bu Reklamin Süresi Dolmustur.
  Reklam Ayarlarini Düzenleyiniz.
   
  Ana Sayfa | Firma Rehberi | Firma Ekle | Ürün Sayfası | Haberler | İlan Sayfası | Tarifeler | Linkler Sayfası | İletişim | Yasal Uyarı | Site Haritasi

  YASAL UYARI: Kastamonu Esnaf Rehberi Sitesinde Yayınlanan Tüm İlanların ve İlan İçeriklerinin YASAL Sorumluluğu İlan Sahibine (İlan Veren Firmaya-Kişiye) Aittir.
  istanbul masaj salonu

  Bu Reklamin Süresi Dolmustur.
  Reklam Ayarlarini Düzenleyiniz.